Prosinec 2013


AHS/Gify♥

23. prosince 2013 v 12:03 | Lů


America horror story♥

15. prosince 2013 v 13:42 | Lů

Téma Grunge/Nirvana/kurt..

10. prosince 2013 v 15:52 | Lů
Kurt Cobain- 20. 2. 1967 Aberdeen, Washington, USA † 5. 4.1994 Seattle, Washington, USA
Jak zemřel :
Osudný výstřel padl ze zbraně ráže 23 v noci z 5. na 6. dubna 1994 v nástavbě nad garáží Kurtova domu v Seattlu. Jeho tělo bylo objeveno až 8.dubna, něco kolem 9.hodiny ráno. Byla to sebevražda či vražda? Byl Kurt opravdu zdeptaná troska, která si chtěla ušetřit další trápení a odešla tak vlastní rukou či byl obětí promyšlené vraždy? Jak to vlastně bylo?
.......


_________________________________
Nirvana-
byla americká grungeová kapela založená v roce 1987 v Aberdeenu ve státě Washington. Patří mezi nejvlivnější hudební skupiny 90. let 20. století. Zakládajícími členy byli Kurt Cobain (kytara,zpěv) a Krist Novoselic (basová kytara). Na místě bubeníka nakonec zakotvil Dave Grohl, který byl poslední v řadě několika bubeníků, kteří se v Nirvaně vystřídali. Jako třetí kytarista byl přijat Pat Smear.
V roce 1989 Nirvana nahrála své první studiové album s názvem Bleach, avšak stále nepatřila k hlavnímu proudu populární hudby. Zlom nastal v okamžiku, kdy v roce 1991 vyšel její nový singl s názvem "Smells Like Teen Spirit" k albu Nevermind. Tato píseň se dostala na první příčky v hitparádách a otevřela Nirvaně cestu ke slávě. Třetí a zároveň poslední studiové album vyšlo v roce 1993 a dostalo název In Utero; obsahovalo později populární skladby jako "Rape Me" a "Heart-Shaped Box".
Nirvana se rozpadla po sebevraždě frontmana skupiny Kurta Cobaina v dubnu 1994. Od svého vzniku prodala po celém světě více než 50 milionů alb.[1] Hudebnímu stylu, který Nirvana hrála, se začalo říkat grunge. Podobnou hudbu reprezentovaly a reprezentují například kapely Alice in Chains, Mudhoney, Pearl Jam a Soundgarden.______________________________________________________________________________

Styl Grunge-
je podžánr alternativního rocku, vycházející z hardcore punku a heavy metalu. Jeho původ leží v polovině v 80. let ve státě Washington, především v okolí města Seattle. Název stylu údajně pochází od Marka Arma a znamená roztrhaý a špiavý
Typickým zvukem grungeové hudby jsou silně zkreslené zvuky kytary a silné riffy. Texty se zabývají většinou společenským odcizením, touhou po svobodě, nudou a depresemi, ať už ze smířené nebo velice rozzlobené pozice, některé se zabývaly i rasismem či feminismem a odporem proti komerci. Ve stylizaci kapel je časté napadání glam metalové scény 80. let
(((
roztrhaný oblečení, džinovina, kostky, martensky, Kurt Cobain, pohodlnost...)))
cviky na břicho

9. prosince 2013 v 22:15 | Lů
Sklapovačky, sedy-lehy
Každý se už určitě setkal s názvem sklapovačky nebo lehy sedy, je to jeden z nejznámějších cviků na posílení břicha a břišních svalů. I když se jedná o velmi jednoduchý cvik, dá se na něm také hodně zkazit.
Pro sklapovačky je dobré mít nějakou měkčí podložku pod záda, například karimatku nebo silnější ručník.
Lehněte si na podložku na záda a natáhněte nohy i ruce. Současně zvedejte nohy a ruce do vzduchu dokud se vzájemně nedotknout. Je důležité, aby nohy a ruce byli natažené. Sklapovačky patří sice mezi základní cviky na břicho, ale doporučil bych je spíše zkušenějším a trénovanějším lidem. Pokud s cvičením břicha začínáte, bude jednodušší začít s tzv. zkracovačky, které jsou jednodušší a někdy i efektivnější.

Zkracovačky - posilování břicha
Cvik zvaný zkracovačky je velmi účinný, efektivní a zvládne je opravdu každý. Pomocí zkracovaček si posílíte svalstvo horních břišních partií.
Lehněte si na podložku na záda a pokrčte si nohy. Ruce si dejte za hlavu nebo na hrudník a pomalu se zvedejte směrem ke kolenům. Důležité je, abyste cvik prováděli pomalu. Není důležitá rychlost, ale přesné provedení. Při zvedání se nezvedejte celí. Bederní část zad by měla zůstat na podložce a při cvičení byste měli cítit pálení v horní části břicha.

Pohyb na kole v leže
Tento cvik je velmi jednoduchý a také vysoce efektivní. Každý si jistě dokáže představit, co se tímto cvikem myslí. Lehněte si na záda, pokrčte nohy a zvedněte je do vzduchu tak, aby stehna svíraly s trupem těla pravý úhel. Ruce nechte ležet podél těla a začněte pomalu jakoby šlapat na kole. Určitě ucítíte pálení v oblasti břišního svalstva a také v oblasti stehen. Tento cvik je několikanásobně efektivnější než zkracovačky nebo lehy sedy. Uvidíte, že několikaminutové cvičení každý den, vám za pár týdnů vytvaruje vaše bříško.

PS: já dnes 80 sklapovaček protože včera jsem to odflákla