Květen 2011

metalické nalíčení

3. května 2011 v 15:53 | LŮ

Metalické nalíčení očí

Zapomeňte na jemnou letní přirozenost a ukažte sněhově bílou pleť, kterou podtrhnete tmavými rty, a oči výrazně orámujte třpytivým metalickým stínem.
Tento typ studeného líčení je postavený na výrazných chladných kovových tónech očních stínů. Aby vynikly, je potřeba docílit sametově matného vzhledu pleti. Jestli chcete tento styl líčení vyzkoušet, držte se následujícího návodu.
1.Vyberte si make-up, který odpovídá vašemu barevnému tónu a typu pleti. Pleť ošetřete denním krémem a pak na ni krycí přípravek rovnoměrně rozetřete. Rozjasňujícím korektorem zakryjte tmavé kruhy pod očima. Pigmentové skvrny či drobné pupínky zamaskujte matným a hustým korektorem. Na závěr vše zapudrujte transparentním pudrem, aby se make-up zafixoval.
Metalické líčení.
2.Oční víčko vybarvujte postupně. Světlý tón naneste na celou plochu víčka, tmavší metalický odstín veďte od vnitřního koutku k vnějšímu zužující se linkou, která pokračuje do ztracena směrem ven. Zlatavě béžovým stínem vystínujte přechod mezi světlým podkladem víčka a tmavě modrou vlnkou. Bronzovým tónem přirozeně orámujte vnější koutek oka do tvaru V. Podél kořínků řas veďte fixou černou linku. Řasy zvýrazněte řasenkou.
3.Tmavá rtěnka musí dobře držet, proto před jejím nanesením poklepejte rty transparentním pudrem. Okraje rtů obkreslete konturovací tužkou, tím zamezíte rozpíjení rtěnky.

Svěží třpytivý make-up

Jestli pro vás výrazné líčení není, nemusíte zoufat a zaměřte se na jemný třpytivý styling, jehož dominantou bude vaše dokonale hladká pleť. Nemusíte se kvůli ní schovat pod silnou vrstvou make-upu, ale použijte profesionální podkladové přípravky.
1.Bezchybnou pleť herečkám a modelkám už závidět nemusíte. Ve skutečnosti i ony skrývají různé nedostatky a vady, jako je lesknoucí čelo, červené skvrny či unavená pleť. Aby tohle vše nebylo vidět, používají profesionální vizážisté trik - na pleť před make-upem nanesou tzv. báze, obsahující silikonové oleje a polymery. Ty sjednotí texturu pleti a vyhladí různé nerovnosti včetně vrásek.
2.Pro zmatnění pleti použijte korektor se speciálním lehkým olejem. Vizážisté si při maskování různých typů vad hrají s barvami. Například zelená si poradí se začervenalými místy. Unavené tváři dodáte dojem odpočatosti s korektorem s jemným nádechem růžové barvy s perletí.

oči

2. května 2011 v 15:47 | lů

Oči

Ideál je mandlový tvar. Oči jsou nejpoutavější částí obličeje. Jejich tvar, velikost, hloubku, polohu a vzdálenost lze správným nalíčením ovlivnit.
Máte kulaté oči?
Jak nalíčit kulaté oči
Tento tvar přiblížíte ideálu prodloužením k vnějšímu koutku. Pozor na krátké a příliš vytrhané obočí.
Potlačit:Vyhněte se líčení horního vnitřního koutku oka. Řasy raději zvedejte až ve vnější části horního víčka kleštěmi na řasy.
Zvýraznit:Začněte tenkou linkou oko stínovat nad vnitřním koutkem a rozšiřujte ji směrem k vnějšímu koutku směrem k obočí.
Máte oči blízko u sebe?
Jak nalíčit oči blízko u sebe
Oči je potřeba opticky oddálit. Obočí u kořene nosu vytrhejte a ztenčete i dále do strany.
Potlačit:Vyhněte se tmavým barvám ve vnitřním koutku oka, pro tuto část zvolte raději světlý, třeba perleťový odstín.
Zvýraznit:S tmavým stínem začněte od středu horního víčka a veďte ho až k vnější části obočí. Řasy zvedejte také tím směrem.
Máte oči daleko od sebe?
Jak nalíčit oči daleko od sebe
Oči opticky přibližte, linku obočí dokreslete tak, aby sahala ke kořeni nosu.
Potlačit:Tmavým stínem utlumte vnitřní část oka, oči tak opticky přiblížíte. Roztírejte ho u kořene nosu a ztmavte koutek oka.
Zvýraznit:Světlý stín naneste na část víčka co nejdále od nosu. Nebojte se řasy více zvýraznit řasenkou.
Máte oči zapadlé a malé?
Jak nalíčit zapadlé a malé oči
Malé oči jsou většinou v obličeji zapadlé a nevýrazné. Líčením je zvětšíte.
Potlačit:Nakreslete tmavý stín pod obočí, ne na víčko. Vynechte líčení uzavřenou linkou kolem očí. Opticky je tím totiž uzavřete a tím ještě zmenšíte.
Zvýraznit:Od okraje víček až k obočí naneste velmi světlýočnístín. Tmavý stín veďte pod i nad linku konce obočí. Oko otevře bílá linka ve vnitřním okraji dolního víčka.

rty

2. května 2011 v 15:46 | lů

Rty

Ideál jsou souměrné rty. Ostatní tvary rtů lze líčením zmenšit, zvětšit a vytvarovat. Pokud si rty nelíčíte, natřete je alespoň leskem pro svěží dojem nebo jelením lojem proti vysušování.
Máte úzké rty?
Jak nalíčit úzké rty
Tento typ rtů se líbí málokomu, většinou toužíme po větších a plných rtech. Dokážete to rtěnkou a pudrem.
Potlačit:Před líčením rtěnkou přepudrujte původní kontury. Aby pudr dobře držel, použijte pod něj trochu make-upu.
Zvýraznit:Tenkou čarou nakreslete obrysy rtů a vybarvěte je. Použijte světlejší rtěnku s leskem, která rty opticky zvětší.
Máte široké rty?
Jak nalíčit široké rty
Pokud máte pocit, že vaše rty jsou příliš plné, můžete je zlehka upravit. Zapomeňte na konturovací tužky, volte jen rtěnku.
Potlačit:Nevykreslujte kontury rtů, nepoužívejte světlé rtěnky a lesky, vhodnější jsou pro vás tmavší a matné.
Zvýraznit:Obkreslete rtěnkou přirozené linie, ale nedotahujte až ke koncům rtů. Tah můžete vést opatrně uvnitř rtů.
Máte jinak široký horní a spodní ret?
Jak nalíčit rty, které nejsou stejně široké
Menší horní ret zvětšíte konturovací tužkou. Začněte s vykreslením srdíčka lehce nad vaší konturou rtů.
Potlačit:Na malé rty nepatří tmavé matné odstíny rtěnek, opticky je zmenšují.
Zvýraznit:Menší ret zvýrazněte světlejší rtěnkou, tím ho opticky zvětšíte. Pomůže i lesk na rty.
Poklesávají vám koutky rtů?
Jak nalíčit rty s pokleslými koutky

TIP

Blondýnkám sluší odstíny koral, lososová, studeným typům růžová. Brunetámsvědčí rtěnky v barvě fuchsie, růžové - pink, dočervena. Černovláskysi mohou dovolit klasicko učervenou a pink. V létě používejte lesky, které jsou hydratační a výživné.
Spadlé koutky dodávají obličeji smutný výraz a přidávají zbytečně roky. Rtěnkou koutky pozdvihnete.
Potlačit:Spodní ret neličte do konce až ke koutkům rtů. Koutky jen přepudrujte.
Zvýraznit:Před zakončením rtů obraťte linku směrem nahoru, tím je opticky zvednete.